Kostely

/Obchod/Kostely
  • Všechny požadavky na moderní věžní hodiny splňují elektronické systémy věžních hodin. Jejich hlavní předností je vysoká přesnost, nenáročná údržba, spolehlivost, uživatelský komfort a nižší investiční náklady. Chod celého systému věžních hodin řídí hlavní mikroprocesorové hodiny, které ovládají podružné hodinové stroje, elektrický pohon zvonů a elektrické odbíjení. Mohou být využity i pro spínání dalších zařízení. Přesný čas a automatickou změnu letního času zajišťuje přijímač radiosignálu DCF, GPS nebo systém centralizovaného řízení METROpolis. Možnost výběru z několika typů hlavních hodin, podružných hodinových strojů a doplňků.
  • Živé svolávají, mrtvé oplakávají. Naši dědové zvonili ručně taháním za lano. V dnešní době zastoupí namáhavé ruční zvonění elektrický pohon. Lidský cit pro pohyb zvonu a jeho rytmus nahradí elektronický řídící systém. Jeho citlivé nastavení dává zvonům vyniknout stejně jako při ručním vyzvánění. Systém je založen na tradičním principu rozkývání zvonu pomocí elektromotoru. Jádrem systému je regulátor pohybu zvonu, který je ke zvonu velmi šetrný. Při jeho přesném nastavení, které vychází ze znalosti zvonu a zkušenosti zvoníka, dochází k plynulému rozhoupávání zvonu bez otřesů zvonových stolic a staveb. Regulátor pohonu zvonů spíná lineární nebo rotační motor. Pohyb zvonu je snímán čidlem. Magnetické čidlo pohybu se upevní v ose kyvu zvonu. Při instalaci elektrického zvonění zanese technik potřebné parametry pohybu zvonu do paměti řídícího systému přes datový terminál. Lze nastavit například úhel náklonu zvonu nebo rozdílnou sílu tahu do každé strany kyvu (pro nevyvážené zvony), tlumení pohybu zvonu až do úplného zastavení, přesný okamžik začátku a konce zvonění. Zvonění lze ovládat jednoduše ručním spínačem, spínacími nebo věžními hodinami, popřípadě pomocí mobilního telefonu prostřednictvím GSM.
  • Zvon a bicí hodiny MOBATIME
    Výroba, montáž a servis bicích hodin, strojů a zařízení jsou pro firmu MOBATIME dlouholetou tradicí. Naši zkušení technici vyřeší standardní i individuální požadavky. Bicí hodiny najdou uplatnění zejména na věžích kostelů, radnic, na významných budovách, kapličkách a zvonicích. Poskytujeme technické prohlídky, návrh řešení a komplexní dodávku bicích hodin a dalších bicích zařízení. Dále nabízíme dle konkrétní potřeby mechanické hodinové stroje, elektronické systémy věžních hodin, automatizaci stávajících systémů, elektrický pohon zvonů, zhotovení číselníků, zakázkovou výrobu, ale také servis bicích hodin a všech výše zmíněných zařízení.
  • Jedním z typických prvků věžních a fasádních hodin je číselník, který tvoří se stavbou jeden architektonický celek. Při výběru vhodného designu číselníku Vám pomůže vzorkovník, který obsahuje vyobrazení mnoha variant číslic a ručiček, minutových značek, mezikruží a jejich vzájemných kombinací. Uvítáme také Vaše vlastní návrhy, které naši odborníci zpracují pomocí grafického programu a umístí digitálně do projektu nebo fotografie Vašeho objektu. Neméně důležitý je i materiál číselníku. Při jeho výběru záleží především na požadovaných vlastnostech, vzhledu a cenové dostupnosti. Nejčastěji se používá bílý průsvitný plast nebo pozinkovaný plech. Pro památkově chráněné objekty zhotovujeme repliky číselníků z kovů, zejména mědi, v původním provedení nebo podle návrhu architekta. Atraktivně působí osvětlený číselník zhotovený z průsvitného skla se zadním podsvětlením. Dalším způsobem je nasvícení číselníku z venkovní strany. Velice efektní jsou číselníky s podsvícenými ručičkami. Možnost výběru z mnoha typů číselníků, ručiček, barev podkladů, materiálů a velikostí.
  • Ukazatel písně zobrazuje číslo zpívané písně a sloky v kostelích, kaplích nebo modlitebnách. Pohotově upozorní na změnu čísla písně nebo sloky. Ukazatel písně je určen pro použití v interiérech. Sedmisegmentové LED zobrazovače vysoké svítivosti zaručují výbornou čitelnost ze všech úhlů pohledu. LED displej je možné vybrat v červené, pravé zelené, žluté, modré nebo zelené barvě. Rám ukazatele písně je zhotovený z hliníkových eloxovaných profilů. Možnost montáže na zeď, stropním závěsem nebo boční konzolou. Napájení ze sítě 230 V.