V této kategorii najdete zařízení a systémy, které dokáží zobrazovat tzv. synchronizovaný nebo také jednotný čas.

K čemu je vhodný jednotný čas?

Synchronizace času, respektive zařízení zobrazující jednotný čas, se obvykle instalují do větších podniků nebo veřejných prostranství (školy, nemocnice, vlaková nádraží, letiště). Místem proslulým přesným synchronizovaným časem jsou například německé železnice.

Jaké druhy systémů pro synchronizaci času nabízíme?

Pro zobrazení jednotného času je zapotřebí hodinový systém, složený z hlavních, řídících hodin a hodin podružných.

V naší nabídce najdete časové servery, které zajišťují jednotný čas pro všechna zařízení v síti. V kategorii hlavních hodin najdete základní zařízení, nezbytná pro každý systém synchronizace času. V kategorii řízení a synchronizace pak naleznete různé druhy řešení pro zajištění jednotného času.

 

Jakým způsobem lze řídit jednotný čas?

  • Signál – do této kategorie spadá možnost řízení a synchronizace jednotného času s pomocí radiosignálu nebo satelitního signálu GPS
  • Polarizované impulsy – dokáží synchronizovat jednotný čas v systému do 100 analogových podružných hodin
  • Sériový kód MOBATIME a MOBALine – řešení pro digitální i analogové hodiny
  • Síťové možnosti – synchronizace jednotného času přes Ethernet, internet nebo bezdrátový systém
  • Ostatní systémy – hodiny Mobatime podporují například i IRIG-B, IRIG-E, AFNOR NFS 87-500, RS 422/485, EBU/SMPTE, DCF-FSK, LON a další.

Časové servery

Časové servery mobatime najdou uplatnění například v IT sítích, sítích jednotného času, či informačních systémech pro cestující. Slouží jako precizní časové zdroje ušité na míru. Nabízí vysokou přesnost a spolehlivost, široké možnosti synchronizace, využití jako precizní zdroj referenčního času i pro synchronizaci hodin. Praktickou konfiguraci umožňuje software SW MOBA-NMS (Network Management System).

VÍCE

Hlavní hodiny

Zajistí nastavení správného časového údaje na všech podružných hodinách v systému, spouští školní zvonky či jiná připojená zařízení. Hlavní hodiny v rámci systému jednotného času najdou uplatnění ve školách, na nádražích, letištích, ve veřejných a administrativních budovách a dalších objektech. Rozvod jednotného času je možný standardním způsobem, přes ethernet i bezdrátově. Distribuce jednotného času přes ethernet umožňuje hodiny nejen synchronizovat, ale také monitorovat. Příjem časové informace zajišťují přijímače signálu DCF nebo GPS. Digitální podružné hodiny mohou získávat informaci také k zobrazení data a teploty.

VÍCE

Způsoby řízení a synchronizace

S výběrem správného zařízení je spojena také otázka optimálního řešení způsobu řízení a synchronizace. Produkty MOBATIME disponují širokou škálou možností od získávání časové informace, přes distribuci po samotnou synchronizaci. Možná je synchronizace času protokoly PTP/NTP/IRIG B a dalšími, bezdrátová synchronizace hodin, standardní rozvod jednotného času, využití satelitního signálu GPS, radiosignálu DCF 77 a další. Pro konkrétní realizaci je tak možné vybrat optimální řešení odpovídající situaci a potřebám.

VÍCE