Věžní a fasádní hodiny

/Obchod/Věžní a fasádní hodiny

S výrobou věžních hodin máme zkušenosti sahající až do 19. století. Dodáváme věžní a fasádní hodiny pro kostely, kaple, radnice, nádraží a jiné budovy.

Proč si vybrat věžní a fasádní hodiny od nás?

  • Vysokou řemeslnou úroveň naší práce potvrzuje fakt, že naše produkty najdete na významných českých památkách v Kutné Hoře, Olomouci, Brně, Zlíně nebo Šternberku. Naše práce však nezřídka přesahuje hranice Česka.
  • Vždy klademe důraz na specifické požadavky konkrétní realizace, historickou přesnost a zadání architekta nebo zákazníka. Rádi vytvoříme více návrhů včetně vizualizace dle vašich požadavků, ze kterých si následně můžete vybrat ten nejvhodnější.
  • Věžní a fasádní hodiny vyrábíme na míru, zajišťujeme údržbu, servis a technické prohlídky. Věnujeme se také renovacím a modernizacím starších věžních a fasádních hodin.
  • Realizovali jsme zakázku největších věžních hodin v Česku, kterými se chlubí třebíčská Městská věž a jejichž číselníky mají průměr 5,5 m.
  • Prohlédněte si naše početné reference a o vysoké úrovni věžních a fasádních hodin MOBATIME se přesvědčíte sami.

Jaké typy věžních a fasádních hodin nabízíme?

V nabídce společnosti Mobatime najdete vše, co k věžním a fasádním hodinám patří. Moderní elektronické systémy věžních hodin zaručují vysokou přesnost a spolehlivost. Poradíme si ale i se staršími mechanickými hodinovými stroji. Díky mnohaletým zkušenostem jsme schopni zrealizovat jejich opravu, zakonzervování či výměnu za elektronický systém.

Typickou součástí věžních hodin, zejména na kostelních věžích, jsou zvony. U nás si můžete vybírat z různých typů bicích strojů a zařízení. K moderní době patří také elektrický pohon zvonů.

Bez číselníku se neobejdou žádné hodiny, ani ty fasádní či věžní. Proto máme v nabídce i číselníky v různých designech. Rádi vám také zpracujeme vlastní návrh ciferníku věžních či fasádních hodin.

Kategorie ostatních zařízení věžních hodin zahrnuje mechanické rozvody pro složitější systémy a cimbály.

Věžní hodiny dnes a kdysi

Věžní hodiny, často nazývány také jako veřejné hodiny, byly vytvořeny k umístění na stěny budov (zejména věží) a na veřejné budovy, jako jsou univerzity, kostely nebo radnice. Obvykle bývaly velkých rozměrů, aby na ně lidé dobře viděli i z velké dálky.

Dnes se věžní a fasádní hodiny těší velké oblibě i u staveb menších velikostí.

Věžní hodiny – reference